Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Проведено командно-штабне навчання

10 квітня 2013

Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адмiнiстрацiї від 07.12.2012 № 496-ОД "Про основні напрямки підготовки i завдання цивільного захисту області на 2013 рік " в період з 3 по 5 квітня 2013 року в місті Шостка та Шосткинському районі було проведено командно-штабне навчання (КШН) за темою: “Дії органів управління цивільної оборони при ліквідації наслідків стихійного лиха, шкідливої дії повеневих вод, аварій на хімічно-небезпечних об’єктах, локалізації осередків пожеж та інфекційних захворювань”.

До участі у КШН залучалися керівництво і структурні підрозділи місцевих органів виконавчої влади Шосткинського району, органів місцевого самоврядування міста Шостка, місцеві комісії з питань ТЕБ та НС, представники територіальних управлінь і установ центральних органів виконавчої влади в Сумській області, керівники і працівники підприємств, установ і організацій міста і району, які задіяні у виконанні завдань цивільного захисту згідно теми навчання.

У ході навчання були перевірені питання розроблення і здійснення заходів щодо підтримання готовності органів управління і сил міської та районної ланок територіальної підсистеми цивільного захисту до дій за призначенням у мирний час, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, реагування на них, ліквідації їх наслідків, захисту та життєзабезпечення постраждалого населення.

Також у ході проведення командно-штабного навчання проводилися комплексні об’єктові навчання та тренування в службах цивільного захисту і на об’єктах господарської діяльності, на яких відпрацьовувалися питання оповіщення керівного складу і формувань цивільного захисту та їх готовність до дій за призначенням. У цілому зазначені навчання проведені на достатньо високому рівні.

Особливої уваги під час навчання було приділено питанням підготовки до безаварійного пропуску льодоходу і повені у весняний період 2013 року на території району і міста. Відпрацьовані питання практичних дій органів виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо оповіщення населення, забезпечення евакуації людей і сільгосптварин у безпечні місця, організації життєзабезпечення відселеного населення (у т.ч. медичного, продовольчого, санітарно-епідеміологічного та ін.), встановлення взаємодії з територіальними підрозділами Управління ДСНС України і Управління МВС України у Сумській області. При цьому, практичні заходи з цих питань були безпосередньо проведені за участі керівництва і населення Богдановської сільської ради Шосткинського району в місті можливого підтоплення повеневими водами (р. Десна) території і житлових будинків с. Пирогівка.

За результатами проведеного навчання слід відзначити вміле керівництво та організацію роботи сільського голови Богданівської сільської ради Захарченко О.Г.

Заходи, які передбачені задумом проведення навчання з органами управління та силами цивільного захисту міста та району виконані, що дозволило:

- визначити реальний рівень готовності органів управління і сил цивільного захисту (цивільної оборони) місцевих ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру;

- підвищити готовність органів управління та сил цивільного захисту (цивільної оборони) до дій за призначенням;

- удосконалити роботу міської та районної комісії з питань ТЕБ та НС у прийнятті обґрунтованих рішень щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та налагодити взаємодію сил постійної готовності та формувань цивільного захисту з практичного виконання рятувальних та інших невідкладних робіт при виникненні аварій на об’єктах життєзабезпечення.