Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Інформація про діяльність Східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України за І півріччя 2014 року

       Східна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України (Східна держінспекція) в межах наданих повноважень забезпечує реалізацію державної політики в сфері використання ядерної енергії, додержання вимог ядерної та радіаційної безпеки, ліцензування діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання на території Сумської, Харківської та Полтавської областей.

       На території Сумської області станом на 01.07.2014 знаходиться 104 підприємства, організації та установи, які використовують джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ), в тому числі: в промисловості та науково-дослідних закладах - 29, лікувально-профілактичних установах -75. Найбільш широко ДІВ використовуються в медичних закладах, які застосовують їх для проведення променевої терапії та діагностики захворювань.

       Східною держінспекцією згідно з затвердженим планом наглядової діяльності на 2014 рік здійснювався державний нагляд за дотриманням підприємствами, установами та організаціями Сумської області вимог законодавства України, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, умов виданих ліцензій у сфері використання ядерної енергії. У І півріччі 2014 року Східною держінспекцією проведено 15 інспекцій та інспекційних обстежень підприємств, установ та організацій Сумської області.

       Особлива увага при здійсненні наглядової діяльності приділялась таким питанням:

- забезпечення фізичного захисту ДІВ;

- забезпечення радіаційної безпеки та радіаційного захисту персоналу і пацієнтів при використанні ДІВ;

- забезпечення належної підготовки та перепідготовки персоналу з питань радіаційної безпеки;

- забезпечення технічного обслуговування ДІВ;

- підтримання в належному стані системи обліку і контролю ДІВ, тощо.

       За виявленими фактами правопорушень Східною держінспекцією прийняті відповідні заходи впливу до підприємств, організацій та установ, в тому числі, притягнуто до адміністративної відповідальності 1 посадову особу на загальну суму 170,0 грн.

       З метою забезпечення колегіальності та відкритості рішень в Східній держінспекції працює Ліцензійна комісія, яка забезпечує розгляд ліцензійних справ та надає пропозиції щодо прийняття рішення про видачу, відмову у видачі, переоформлення, продовження чи зупинення дії, анулювання і поновлення строку дії ліцензії, а також внесення змін до ліцензії у сфері використання ядерної енергії - використання джерел іонізуючого випромінювання, а саме, генеруючих пристроїв, крім прискорювачів з енергією прискорення більше 1 МеВ.

       У І півріччі 2014 року Ліцензійною комісією Східної держінспекції розглянуто 14 ліцензійних справ підприємств, організацій та установ Сумської області.

       За результатами засідань Ліцензійних комісій прийняті позитивні рішення щодо видачі 3 ліцензій, переоформлення 1 ліцензії, внесення змін до 10 ліцензій.

       Стан радіаційної безпеки в Сумській області зумовлений наявністю підприємств, організацій та установ, що використовують радіаційно-небезпечні технології і речовини, і їх впливом на обслуговуючий персонал, населення та навколишнє природне середовище і є задовільний.

       Радіаційних аварій на території Сумської області не зафіксовано.