Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

КОМАНДНО-ШТАБНЕ НАВЧАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ

       Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.01.2021 № 58-ОД «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Сумської області на 2021 рік» 21-22 жовтня 2021 року на території Роменського району проводилось командно-штабне навчання з ланкою територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

       Основна мета заходу – вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів при виникненні надзвичайних ситуацій та підвищення готовності спеціалізованих служб, формувань цивільного захисту щодо ліквідації їх можливих наслідків.

       Командно-штабне навчання відбувалось в два етапи. На першому (теоретичному) етапі були відпрацьовані питання щодо прийняття обґрунтованих управлінських рішень на проведення рятувальних, аварійно-відновлювальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (подій), організації контролю за їх виконанням та підготовки розпорядчих документів. На другому – учбові питання, у тому числі вжиття заходів з ліквідації наслідків буревію, відновлення сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення, проведення аварійно-відновлювальних робіт на електричних мережах, повітряному газопроводі низького тиску, проведення рятувальних та інших невідкладних робіт по ліквідації наслідків вибуху газу у житловому будинку, пожежі в школі та при скоєнні дорожньо-транспортній пригоді.

       Керівник командно-штабного навчання – заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вячеслав ПЕЧЕНЕНКО. У заході приймали участь працівники Департаменту цивільного захисту населення ОДА, а в якості посередників – залучені представники структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, які здійснювали контроль за практичною реалізацією навчальних завдань та їх оцінювання в ході проведення заходу.

       Керівний склад органів управління цивільного захисту Роменського району, керівники об’єднаних територіальних громад, спеціалізованих служб цивільного захисту, залучених підприємств та організацій набули практичний досвід щодо організації реагування на надзвичайні ситуації.