Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Обстановка на території Сумської області щодо пожежної небезпеки в лісових масивах та агропромисловому комплексі залишається контрольованою

28 травня 2013

Щороку в лісових масивах України фіксується близько 2 тис. пожеж. Зазвичай, пожежонебезпечний період в природних екосистемах України триває з квітня до кінця жовтня. До найбільш пожежонебезпечних регіонів віднесено Автономну Республіку Крим, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирську, Київську, Луганську, Миколаївську, Одеську, Харківську, Херсонську та Черкаську області.

Сумська область, враховуючи те, що лісами і чагарниками зайнято понад 17% її території, також може бути віднесена до регіонів з посиленими заходами моніторингу та комплексної протидії пожежам у природних екосистемах у пожежонебезпечний період.

При проведенні попереджувальних заходів виникнення пожеж в лісових масивах багато залежить від лісокористувачів і рятувальників, але, на жаль, не все. Основною причиною виникнення пожеж в екосистемах залишається людський фактор.

Приділяючи постійної підвищеної уваги питанням попередження пожеж в природних екосистемах, забезпеченню готовності сил і засобів до дій у разі їх виникнення, головою Сумської обласної державної адміністрації 16 травня 2013 року видане розпорядження № 189-ОД «Про заходи щодо запобігання виникненню пожеж в агропромисловому комплексі та лісовому господарстві», зареєстроване в Головному управлінні юстиції в Сумській області 20 травня 2013 року за № 25/1421.

Ураховуючи високу пожежну небезпеку хвойних насаджень, з метою запобігання виникненню лісових пожеж, загибелі людей, збереження тваринного і рослинного світу на території області, даним розпорядженням заборонено на період високої пожежної небезпеки у 2013 році заїзд на території лісового фонду транспортних засобів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських цілей, а також відвідування населенням хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної безпеки (надзвичайної небезпеки) за умовами погоди.

Департаменту агропромислового розвитку, управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Сумської облдержадміністрації; Управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Управлінню Міністерства внутрішніх справ в Сумській області доручено вжити конкретні заходи для забезпечення неухильного дотримання нормативно-правових актів з протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь у пожежно-небезпечний період.

Лісокористувачам, власникам земель, що межують з лісовими масивами, Сумському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, Сумському обласному комунальному агролісогосподарському підприємству «Сумиоблагроліс» доручено забезпечити виконання, в межах компетенції, додаткових заходів реагування на надзвичайні ситуації, які пов’язані з лісовими та торф’яними пожежами, у тому числі, щодо: підвищення рівня пожежної безпеки в установах і організаціях, підприємствах агропромислового комплексу та лісогосподарських підприємствах; створення і оновлення захисних рубежів з мінералізованих смуг; очищення ділянок лісу, які прилягають до населених пунктів, ліній електропередач, нафто-, газо-, продуктопроводів; організації охорони та патрулювання лісових масивів у пожежонебезпечний період.

Увесь комплекс заходів попередження пожеж у природних екосистемах передбачає проведення на всіх рівнях, а також у засобах масової інформації, роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки, правил поведінки при відвідуванні лісів і способів гасіння лісових пожеж.

Завдяки вжитим заходам попередження пожеж в природних екосистемах, протягом останніх найбільш пожежонебезпечних років, а також у поточному році обстановка на території Сумської області щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою в лісових масивах залишається контрольованою.

          Обласна територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту знаходиться в стані готовності до виконання завдань пов’язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій, уключаючи виникнення пожеж в агропромисловому комплексі, лісових та торф’яних пожеж.